Princ Edward přiletěl do Česka. A zamířil na Hrad

Princ Edward přiletěl do Česka. A zamířil na Hrad
A jejich první cesta mířila na Hrad za prezidentem Milošem Zemanem.
Miloš Zeman je v úřadu od pátku.
Ačkoli šlo o soukromou návštěvu, pro Zemana to bylo první přijetí zahraničních hostů v jeho nové funkci.
Sophie, manželka prince Edwarda
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK ČTK, Eduard Erben
12. 3. 2013 16:57

Prezident Miloš Zeman se svou manželkou Ivanou se na Pražském hradě setkali s princem Edwardem, nejmladším synem britské královny Alžběty II., a jeho manželkou Sophií.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy