reklama
 
 

Prezident vyznamená Ivana Kočárníka, exkolegu z vlády

27. 11. 2009 15:37
Udělí mu Plaketu prezidenta republiky

Praha - Bývalý ministr financí Ivan Kočárník dostane vyznamenání od prezidenta.

Václav Klaus mu předá k 65. narozeninám čestnou plaketu prezidenta republiky. Hlava státu ji uděluje mimo jiné lidem, kteří se - jak bylo uvedeno při jednom z předchozích ceremoniálů, stali národním symbolem.

Ivan Kočárník je členem ODS, v letech 1993 až 1997 byl ministrem financí a vicepremiérem ve vládě, kterou vedl právě Klaus. S ním ho pojí i mimopracovní vztah - tito dva politici a absolventi VŠE spolu kromě jiného často hrávali tenis. Na rozdíl od Klause byl Ivan Kočárník před listopadem členem KSČ.

Po odchodu z vlády Kočárník pracoval pro Českou pojišťovnu vlastněnou společností PPF, která patří miliardáři Petru Kellnerovi.

V posledních letech je pak Ivan Kočárník znám jako člen dozorčí rady Českých aeroliníí. Z ní odešel letos, když se tento státní podnikl octl na pokraji krachu a ve ztrátě několika set milionů korun. 

Plaketu prezidenta před Kočárníkem dostali k životnímu jubileu například psychiatr Cyril Höschl, jazzová zpěvačka Jana Koubková, pilot druhé světové války František Peřina, sochař Olbram Zoubek a český katolický primas kardinál Miloslav Vlk.

Při oslavách sta let Českého svazu ledního hokeje pak byly vyznamenány legendy toho sportu a mistři světa Augustin Bubník, Vladimír Zábrodský, Jiří Holík, Vladimír Martinec, Jiří Hrdina, Vladimír Růžička, Dominik Hašek či Jaromír Jágr.

autor: Domácí | 27. 11. 2009 15:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama