Praha chce lákat turisty na klip s topmodelkami

mp
30. 1. 2008 11:35
Cílovou skupinou mají být lidé z vyšších středních vrstev
Spolupráci na klipu přijala i Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová
Spolupráci na klipu přijala i Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová | Foto: Ludvík Hradilek, Aktuálně.cz

Praha - Nejen proslulé pražské památky, ale i známé české topmodelky budou do hlavního města lákat zahraniční turisty. Praha se rozhodla natočit reklamní klip, ve kterém si kromě Hradčan zahraje i Petra Němcová a někdejší Miss World Taťána Kuchařová.

Prezentační video má mít premiéru v březnu a vysílat ho bude satelitní lifestylová stanice Fashion TV působící ve více než dvou stovkách zemí.

Pražští radní sázejí na to, že efektní klip osloví především cílovou skupinu z vyšších středních vrstev ve věku mezi dvaceti a pětačtyřiceti lety.

"Rádi cestují po světě a nakupují. Soudíme, že z hlediska marketingu Prahy jde o dobrý záměr," myslí si radní pro kulturu, památky a cestovní ruch Milan Richter (ODS).

Poznejte historii a mentalitu, vyzývá Kuchařová

Na spolupráci s hlavním městem se těší i obě modelky. Vítězka Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová se dokonce vzdala i nároku na honorář.

"Byla bych  velmi ráda, kdyby na základě námi vytvořeného obrazu přijíždělo do Prahy stále větší množství návštěvníků a turistů nejen na české pivo a fotbalové zápasy, ale také za poznáním naší bohaté historie a mentality," prohlásila Kuchařová.

Možnosti zahrát si v propagačním videu si cení i světová topmodelka Petra Němcová. "Je mi nesmírnou ctí, že mohu reprezentovat naši kouzelnou Prahu ve světě,"uvedla.

Původně měla hrát v klipu pouze ona, ale pak se rozhodla k projektu přizvat i Kuchařovou. Společně plánují také další aktivity včetně charity.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy