Praha chce lákat turisty na klip s topmodelkami

mp
30. 1. 2008 11:35
Cílovou skupinou mají být lidé z vyšších středních vrstev
Spolupráci na klipu přijala i Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová
Spolupráci na klipu přijala i Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová | Foto: Ludvík Hradilek, Aktuálně.cz

Praha - Nejen proslulé pražské památky, ale i známé české topmodelky budou do hlavního města lákat zahraniční turisty. Praha se rozhodla natočit reklamní klip, ve kterém si kromě Hradčan zahraje i Petra Němcová a někdejší Miss World Taťána Kuchařová.

Prezentační video má mít premiéru v březnu a vysílat ho bude satelitní lifestylová stanice Fashion TV působící ve více než dvou stovkách zemí.

Pražští radní sázejí na to, že efektní klip osloví především cílovou skupinu z vyšších středních vrstev ve věku mezi dvaceti a pětačtyřiceti lety.

"Rádi cestují po světě a nakupují. Soudíme, že z hlediska marketingu Prahy jde o dobrý záměr," myslí si radní pro kulturu, památky a cestovní ruch Milan Richter (ODS).

Poznejte historii a mentalitu, vyzývá Kuchařová

Na spolupráci s hlavním městem se těší i obě modelky. Vítězka Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová se dokonce vzdala i nároku na honorář.

"Byla bych  velmi ráda, kdyby na základě námi vytvořeného obrazu přijíždělo do Prahy stále větší množství návštěvníků a turistů nejen na české pivo a fotbalové zápasy, ale také za poznáním naší bohaté historie a mentality," prohlásila Kuchařová.

Možnosti zahrát si v propagačním videu si cení i světová topmodelka Petra Němcová. "Je mi nesmírnou ctí, že mohu reprezentovat naši kouzelnou Prahu ve světě,"uvedla.

Původně měla hrát v klipu pouze ona, ale pak se rozhodla k projektu přizvat i Kuchařovou. Společně plánují také další aktivity včetně charity.

 

Právě se děje

Další zprávy