Šéfem poslanců ODS je Stanjura, znovu porazil Tluchoře

ČTK ČTK
10. 5. 2012 11:30
Volba ukázala, že vnitrostranický kritik vedení ODS Tluchoř není v klubu osamocen
Poslanecký klub ODS povede dále Zbyněk Stanjura (vlevo).
Poslanecký klub ODS povede dále Zbyněk Stanjura (vlevo). | Foto: ČTK

Praha - Poslanecký klub ODS povede dále Zbyněk Stanjura. Poslanci ODS ho zvolili na čtvrtečním jednání klubu, uvedly zdroje ČTK.

Stanjurovo znovuzvolení ale nebylo pouhou formalitou. Jako protikandidát se mu postavil jeho předchůdce Petr Tluchoř a svedl s ním poměrně vyrovnaný souboj.

Stanjura získal podle informací ČTK ve volbě 27 hlasů ze 47, Tluchoř 19.

Volba tak ukázala, že vnitrostranický kritik nynějšího vedení ODS Tluchoř není v klubu zdaleka osamocen.

Stanjura získal potřebný počet hlasů jen těsně. Prvním místopředsedou klubu byl znovu zvolen Jan Bauer.

Stanjura stanul v čele poslanců nejsilnější vládní strany loni, když poměrně neočekávaně nahradil Tluchoře. Proti Tluchořovi se tehdy postavil premiér a předseda ODS Petr Nečas, který ho dokonce vyzval, aby nekandidoval.

Dostatek hlasů tehdy nezískal ani Tluchořův kritik Michal Doktor, který později z ODS vystoupil a je nezařazeným poslancem.

Volba se před rokem konala poměrně krátce po jedné z vládních krizí někdejší koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných.

VV a někteří občanští demokraté Tluchořovi vyčítali, že při krizi chystal spolu s poslankyní Kristýnou Kočí puč ve VV a nebyl oporou Nečase.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy