Úlet i na Okamuru. Za svá slova se musel omlouvat, moderátor "měl vybité baterky"

lis mk lis, mk
3. 12. 2023 7:00
Suverénně podaný nesmysl Tomia Okamury, který pronesl o jižním sousedovi České republiky, zarezonoval na sociálních sítích. Předseda SPD řekl v pořadu Interview ČT24, že je Rakousko "země, která není v EU". Lidi na sociálních sítích zaujala také reakce moderátora. Podívejte se na politický bizár tohoto týdne.
Tomio Okamura v ČT pronesl suverénní nesmysl, lidi se pozastavili nad reakcí moderátora | Video: Aktuálně.cz

"Předseda SPD Tomio Okamura tvrdí v ČT24, že 'Rakousko není v EU'. Tak teď nevím: Je to dezinformace, nebo notorická blbost," reagoval na výrok Tomia Okamury Miroslav Kalousek na sociální síti X (dříve Twitter). 

Všechny díly pořadu sledujte tady >>> Politické bizáry

Okamura se už dříve zapsal jako nejúspěšnější dezinformátor, který na sociálních sítích píše o Evropské unii, jak ukázal letošní výzkum, do kterého se zapojila Univerzita Karlova. Podle slov předsedy SPD byl ale jeho výrok v České televizi přeřeknutí. "Včera jsem se na ČT24 v hektickém závěru pořadu přeřekl a místo toho, že Rakousko není v NATO, jsem řekl, že není v EU," vysvětlil Okamura na svém twitterovém účtu.

Lidé se pozastavili i nad nečekanou reakcí moderátora. Ten totiž politika neopravil a na jeho lživý výrok vůbec nereagoval. "Pořad Interview ČT24 byl přejmenován na Monolog ČT24? Komentátorovi se jaksi vybily baterky," napsal k videu na sociálních sítích jeden z uživatelů.

Pekarová Adamová zaperlila ve studiu o Válkovi. Moderátor jen zíral (17. 11. 2023)

Pekarová Adamová zase "zaperlila". Válka přirovnala ke Karlu Schwarzenbergovi | Video: Aktuálně.cz/Česká televize
 

Právě se děje

Další zprávy