Policie řekla, kdo bude místo Kubiceho honit mafii

red dom
19. 12. 2007 11:27
Protimafiánskou policii povede Robert Šlachta
Robert Šlachta, ředitel ÚOOZ.
Robert Šlachta, ředitel ÚOOZ. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Policejní prezidium oznámilo, kdo povede nejsledovanější útvary policie.

Útvar pro boj s organizovaným zločinem bude řídit Robert Šlachta a protikorupční policii Jiří Novák.

Kdo povede elitní útvary? Policie má nouzové řešení

Jiří Novák působí v protikorupční službě už roky, významně se angažoval v trestních kauzách uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře.

Jiří Novák povede protikorupční policii od ledna 2008.
Jiří Novák povede protikorupční policii od ledna 2008. | Foto: Ondřej Besperát

Robert Šlachta naopak přichází do Kubiceho útvaru z vnějšku. Dosud byl zástupcem šéfa celorepublikové kriminálky. Původně totiž pracoval na protidrogové brigádě, s jejímž vedením Kubiceho útvar rovněž nevycházel nejlépe.

Kubice odejde na konci ledna a ředitelka protikorupční policie Renata Strnadová ještě o měsíc dříve. Oba útvary se po oznámených odchodech svých šéfů ocitly v komplikované personální situaci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy