Policie obvinila ženu z vraždy muže v pražském Hloubětíně

ČTK ČTK
13. 8. 2017 15:48
Policie obvinila z vraždy čtyřiašedesátiletou ženu, která je podezřelá, že v sobotu odpoledne v pražském Hloubětíně pobodala zatím neznámého muže. Na policejním webu o tom v neděli informovala mluvčí Andrea Zoulová. Ženu kriminalisté zadrželi přímo na místě činu, muž i přes okamžitou zdravotnickou pomoc zraněním podlehl. Vyšetřovatelé zatím neznají totožnost zemřelého, mohlo by se ale jednat o cizince. Ověření jeho totožnosti komplikuje to, že u sebe neměl doklady, a samotný fakt, že se pohyboval mezi lidmi bez přístřeší. Oznámení o vážném poranění při partnerské potyčce u železničního tunelu v Českobrodské ulici dostali policisté v sobotu kolem 15:00.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 34 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy