Smrt ve čtvrti boháčů. Tajemný vrah se ve vile zbavil celé rodiny, neví se proč

Pavel Švec Pavel Švec
2. 4. 2024 9:23
Vyšehradský hřbitov v Praze. Západní část rámuje samostatné oddělení pro řádové sestry a ze dvou stran zdobné arkády. Hroby tu jsou seskupené do bloků oddělených chodníčky. Náhrobek ze světlé žuly. Rodina Svojsíkova. Černý nápis. Jeden řádek, jedno datum úmrtí, pět jmen. Anna, Gustav, Zuzana, Dana, Richard † 3. srpna 1969.
Podivné zločiny - Rodina (teaser) | Video: Pavel Švec

Podcast Podivné zločiny poslouchejte na všech svých oblíbených aplikacích, na Spotify a Apple podcastech.

V Dobřichovicích u Prahy žila rodina, která patřila k československé smetánce. Po politickém puči v únoru 1948 se vše obrátilo. Komunisti se na ni zaměřili. Otec později začal trpět představou, že ho chce někdo zabít. Nechtěl pouštět děti samotné ven, nesměly si postavit na zahradě stan, do práce nechtěl pouštět ani manželku Zuzanu, která pracovala jako pokladní na místním nádraží.

Bylo léto 1969, když se podle některých svědectví chystala rodina odjet na dovolenou na Slovensko, což měla být jen legenda zakrývající pravý účel odjezdu - útěk do zahraničí. Noc před tím - v neděli 3. srpna padly v přízemí domku č. 410 osudné výstřely.

Podcast v plné délce si můžete přehrát i zde:

Podcast Aktuálně.cz Podivné zločiny přibližuje okolnosti záhadných či neobvyklých kriminálních případů z doby komunistické nadvlády v Československu. Na základě dobových vyšetřovacích spisů a dalších dokumentů z policejních archivů představuje podivnosti ve vyšetřování, zamlžená svědectví, nejasnosti i nové detaily zločinů.

 

Právě se děje

Další zprávy