Únoskyně propašovaly pistole do letadla ve spodním prádle. Pilot v kabině vykrvácel

Pavel Švec Pavel Švec
15. 4. 2024 9:16
Čtvrtek 8. června 1972. Ten den přepadne parta mladých lidí letadlo. Čin se stane předobrazem legendárního dílu Mimikry propagandistického seriálu 30 případů majora Zemana. "Nebyli jsme ve vzduchu ani pět minut a nestačil jsem ještě ani udat polohu, když jsem zaznamenal kolísání letadla a nezvyklý hluk a křik," popíše později pilot.
Podivné zločiny - Mimikry (teaser) | Video: Pavel Švec

Podcast Podivné zločiny poslouchejte na všech svých oblíbených aplikacích, na Spotify a Apple podcastech.

Na začátku tohoto případu byla velká skupina kamarádů a známých, kteří se scházeli v pražských klubech v Radotíně či na strahovských studentských kolejích, v hospodě U Fleků, U Glaubiců nebo U Sudu. Na konci je pak deset mladých lidí, kteří uprchli ze socialistického Československa na Západ. Jejich cesta za svobodou však skončila dvěma zmařenými lidskými životy. A vězením.

Zemřel kapitán stroje. Útočník mu prostřelil krční tepnu. Neměl šanci. Kapitánova krev navíc zatekla do palubní desky a zkraty vyřadily většinu přístrojů. Drama v oblacích nad západními Čechami vrcholilo.

Podcast v plné délce si můžete přehrát i zde:

Podcast Aktuálně.cz Podivné zločiny přibližuje okolnosti záhadných či neobvyklých kriminálních případů z doby komunistické nadvlády v Československu. Na základě dobových vyšetřovacích spisů a dalších dokumentů z policejních archivů představuje podivnosti ve vyšetřování, zamlžená svědectví, nejasnosti i nové detaily zločinů.

 

Právě se děje

Další zprávy