Pochod radikálů v Chánově

Pochod radikálů v Chánově
Foto: Marek Danč
Domácí Domácí
7. 4. 2012 19:23

Most - Na sídliště Chánov na okraji Mostu dorazily v sobotu odpoledne desítky pravicových radikálů. Převážně romští obyvatelé sídliště na průvod čekali s transparenty. Podpořit je přijeli i aktivisté z iniciativy Nenávist není řešení. Policie připravená na možné problémy nakonec zasahovat nemusela, akce se obešla bez incidentů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy