Čechy v pátek odpoledne zasáhnou bouřky, podle meteorologů déšť dorazí i do Hřenska

ČTK ČTK
29. 7. 2022 10:59
Po silných bouřkách, které se v pátek odpoledne a v noci mají ojediněle vyskytovat v Čechách, se srážky přesunou na severovýchod země. Vydatný déšť meteorologové očekávají od sobotního rána do nedělního dopoledne, kdy tam může napršet v úhrnu od 20 do 60 milimetrů. Nejvíce srážek spadne na severních návětrných svazích Jeseníků a Beskyd.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Počasí ve střední Evropě podle meteorologů v pátek začíná ovlivňovat tlaková níže a s ní spojená frontální vlna, která bude v sobotu postupovat k severovýchodu. "Po její zadní straně k nám bude proudit vlhký vzduch od severu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině se budou podle meteorologů ojediněle objevovat v pátek během pozdějšího odpoledne a večera v Čechách.

Upozornění před těmito silnými bouřkami je určeno konkrétně pro Prahu a Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj a Karlovarský kraj, pro západ Vysočiny a Pardubického kraje a pro Ústecký kraj s výjimkou okolí Děčína, Rumburka a Varnsdorfu. Tedy míst, kde od víkendu hoří v Českém Švýcarsku. Nicméně meteorologové už dřív uvedli, že srážky v oblasti dnes a v sobotu očekávají.

S vydatným deštěm pak mají v sobotu a v neděli dopoledne počítat zejména lidé v Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji, především v oblastech Jeseníků a Beskyd.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy