Lyžař v plavkách filmového Borata zaskočil lidi na pražském Petříně

Přívaly čerstvého sněhu vylákaly do pražských parků se svahy stovky lidí. Netradiční scény se odehrávaly hlavně na pražském Petříně, kam kromě dětí se sáňkami a boby vyrazili i dospělí. Dováděli tu na lyžích a snowboardech, část z nich v bláznivých převlecích. K vidění tak byl na svahu např. i muž, který se oblékl do ikonických plavek filmového Borata.
Lyžař v plavkách filmového Borata zaskočil lidi na pražském Petříně. | Video: Twitter/Pokornja

Absurdnost situace dokresloval fakt, že lidé při radovánkách využívali místní lanovku, která funguje v rámci pražské integrované dopravy. V době, kdy lyžařská střediska nemohou rozjet vleky, tak Pražané dováděli na ikonickém kopci za přispění města.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) upozornil na to, že lyžování na Petříně je protizákonné. "Pokud někdo lyžuje nebo snowboarduje mimo vyznačené trati, tak mám pocit, že to není v souladu se zákonem," řekl na stanici CNN Prima News.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán postihlo zemětřesení o síle 5,9 stupně v oblasti jaderné elektrárny

Zemětřesení o síle 5,9 stupně v neděli zasáhlo íránskou provincií Búšehr, kde stojí i jaderná elektrárna. Informovala o tom íránská státní televize. Zatím však nejsou hlášeny žádné škody ani ztráty na životech. Do zasažené oblasti byly podle televize vysláni záchranáři z íránského Červeného půlměsíce. Nejmenovaný představitel íránské vlády agentuře Reuters sdělil, že zatím nejsou žádné zprávy o poškození jaderného komplexu Búšehr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy