Petra Paroubková bojuje o bačkory pro svého muže

Simona Holecová
21. 8. 2009 12:30
Papuče měl dostat od lidí z Facebooku její muž, chtěla je za něj převzít. Organizátoři z akce vycouvali

Praha - Petra Paroubková znovu ukázala, že je vždy s to zastat se svého muže, předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka.

Redakce českých médií dostaly v pátek tiskové sdělení, ve kterém Paroubková píše o bačkorách pro svého muže, které chtěla převzít, ale nepřevzala. Ovšem: Převzít by chtěla.

Na vysvětlenou: Na sociální síti Facebook vznikla před pár dny iniciativa "Vítáme Jiřího Paroubka v politickém důchodu", která má dnes již přes 11 300 sympatizantů. Skupinu založil Štěpán Dlouhý, který v minulosti proslul jako muž, který po festivalech rozdával antiparoubkovská trička.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Petry Paroubkové na Aktuálně.cz

Nyní chtěli Dlouhý a spol. předat Paroubkovi symbolické bačkory - coby symbol odchodu do důchodu.

Petra a Jiří Paroubkovi na sjezdu ČSSD
Petra a Jiří Paroubkovi na sjezdu ČSSD | Foto: Ondřej Besperát

Paroubková se rozhodla, že si papuče vyzvedne.

"Lidé z Facebooku" však setkání, kam měl těhotnou první dámu ČSSD doprovodit místopředseda strany Lubomír Zaorálek, zrušili. Prý, když se nedostaví sám Paroubek, nemá to smysl.

"Páteční předávání bačkor k Paroubkovu narozeninovému výročí bohužel rušíme, protože Jiří Paroubek je sám bačkora," napsali.

Petru Paroubkovou to naštvalo. Ve svém prohlášení tvrdí, že choť odpočátku neměl v úmyslu se s aktivisty sejít. (Celé prohlášení čtěte zde)

"Jiří Paroubek účast neplánoval právě proto, že předpokládal, že jeho účast by byla vítanou záminkou k fyzickému útoku na něj. Jako odpůrce násilí slovního i fyzického se rozhodl akci ignorovat. Ostatně myslím, že jeho odhad byl správný. Okamžitě po zjištění, že Jiří Paroubek se nezúčastní, organizátoři plánovanou akci zrušili. To je ovšem jasný důkaz že nešlo o nesouhlas s politikou ČSSD, ale výlučně o pokus o fyzickou konfrontaci s Jiřím Paroubkem, tolik podobnou 'vajíčkové' válce," napsala Paroubková.

Které Paroubkovi poslat? Možností je několik.
Které Paroubkovi poslat? Možností je několik. | Foto: Repro Facebook

A rozhodla se znovu vyzvat organizátory akce k předání bačkor.

"Učinila jsem tak již minulý týden na Facebooku. Výmluva, že bačkory mi v žádném případě nepředají, protože nejsou určeny mně, je opravdu chabá. Celou akci jsem pojala jako recesi, tudíž jsem se na ni řádně 'připravila' i s naší fenkou Tony. Mé přípravy trvají již několik dní (děkovná řeč, výběr róby, péče vizážistů apod.), jsem manželem řádně pověřená jakožto právoplatná manželka a Tony jako pes svého pána. Tudíž se předání ceny dožaduji."

"Fejsbůkáři" zatím mlčí. Pouze vyrobili aplikaci, pomocí které lze přes Facebook poslat Paroubkovi virtuální bačkory.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Šíření koronaviru v Česku dál zpomaluje. V úterý testy potvrdily přes 2400 nakažených

Testy v úterý potvrdily 2417 nových případů nákazy koronavirem v Česku. V mezitýdenním srovnání to představuje pokles zhruba o pětinu. Nižší je i počet podezření na opakovanou nákazu, kterých bylo v úterý 947, o 200 méně než ve stejný den předchozího týdne. V nemocnicích je v současnosti 1119 pacientů pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoře provedly v úterý přes 8800 testů, o 15 procent méně než o týden dřív. Počty testovaných vzorků klesají v mezitýdenním srovnání osm dní v řadě. Počty nakažených se pak snižují v mezitýdenním srovnání 13. den v řadě. Za poslední týden jejich počet nikdy nepřesáhl 3000. Nejblíže k tomu mělo pondělí, kdy do statistik přibylo 2950 nových případů. Drtivá většina nakažených má lehký průběh onemocnění, který nevyžaduje hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Musk prodal akcie automobilky Tesla za 6,9 miliardy dolarů

Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů. Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní bitvy se společností Twitter ohledně dohody o jejím převzetí chce Musk zabránit rozprodeji akcií Tesly.

Musk přitom letos v dubnu řekl, že neplánuje další prodej svého podílu Tesly. Stalo se to poté, co prodal akcie v hodnotě 8,6 miliardy dolarů.

Právní experti ovšem tvrdí, že pokud šéf Tesly a společnosti SpaceX prohraje svoji při s Twitterem a bude nucen ho koupit nebo zaplatit vysokou pokutu, je možné, že bude muset prodat další akcie společnosti vyrábějící elektromobily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy