Přehled: Pět největších sponzorů Miloše Zemana

Jiří Pšenička
15. 1. 2018 19:35
Podívejte se, kdo poslal Miloši Zemanovi na kampaň v prezidentských volbách nejvíce peněz.
Foto: Ludvík Hradilek

DAKO-CZ 2 miliony korun

Výrobce brzdových systémů pro kolejová vozidla se sídlem v Třemošnici. Firma je součástí strojírenské a zbrojařské skupiny Czechoslovak Group Jaroslava Strnada. Spolumajitelem podniku je ale i slovenský podnikatel Alexej Beljajev (muž, který před revolucí pracoval v podniku zahraničního obchodu Petrimex, stejně jako nynější český premiér Andrej Babiš). DAKO-CZ byla i největším sponzorem prozemanovské Strany práv občanů.

V letech 2013 a 2014 ji věnovala celkem 3,5 milionu korun. Zeman má se Strnadem nadstandardní vztahy. Sám sebe prezident například označil za "neplaceného agenta" Strnadem vlastněné automobilky Tatra.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy