Přehled: Pět největších sponzorů Miloše Zemana

Jiří Pšenička
15. 1. 2018 19:35
Podívejte se, kdo poslal Miloši Zemanovi na kampaň v prezidentských volbách nejvíce peněz.
Foto: Ludvík Hradilek

DAKO-CZ 2 miliony korun

Výrobce brzdových systémů pro kolejová vozidla se sídlem v Třemošnici. Firma je součástí strojírenské a zbrojařské skupiny Czechoslovak Group Jaroslava Strnada. Spolumajitelem podniku je ale i slovenský podnikatel Alexej Beljajev (muž, který před revolucí pracoval v podniku zahraničního obchodu Petrimex, stejně jako nynější český premiér Andrej Babiš). DAKO-CZ byla i největším sponzorem prozemanovské Strany práv občanů.

V letech 2013 a 2014 ji věnovala celkem 3,5 milionu korun. Zeman má se Strnadem nadstandardní vztahy. Sám sebe prezident například označil za "neplaceného agenta" Strnadem vlastněné automobilky Tatra.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy