Pandurem na vlastní kůži. Aneb k čemu je obrácená helma

Foto: Jan Langer
Jan Langer
8. 10. 2012 11:30

O předraženosti rakouských obrněných transportérů nakoupených pro českou armádu za nevyjasněných okolností se vedlo mnoho diskusí, nejnověji byl kvůli podvodu spojenému s kauzou zadržen bývalý poradce premiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Jak pandury fungují? Ministerstvo obrany před dvěma lety uspořádalo předváděcí akci ve výcvikovém prostoru v doupovských kopcích. Snímky byly pořízeny 17. března 2010.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy