Obrazem: Zatmění Slunce očima Čechů i Evropy

Podívejte se na nejlepší záběry pátečního zatmění Slunce.
Podívejte se na zatmění Slunce. Jev, který trval dvě hodiny, jsme pro vás zkrátili do jedné minuty...
Krátce po půl desáté dopoledne začalo nad Českou republikou částečné zatmění Slunce. Měsíc při něm zakryl asi tři čtvrtiny průměru slunečního disku.
Takto zachytili začátek fotografové agentury Reuters.
Detail skrze větve stromu.
Foto: Radek Pavlík
Obrazová sekce
20. 3. 2015 16:48
Podívejte se v galerii na fotografie zatmění Slunce z různých koutů světa i z České republiky. Včetně fotografií od vás, našich čtenářů.

Páteční zatmění slunce bylo podle astronomů pro Českou republiku největším do roku 2026 a zároveň posledním zde viditelným v tomto desetiletí.

Čím více na západ, tím dříve se zatmění odehrávalo. Například v Praze začal úkaz v 09:37, maximální fáze nastala v 10:45 a skončila v 11:57. V Plzni zatmění začalo už v 09:35, zatímco v Ostravě až v 09:41 a skončilo dvě minuty po poledni.

Podívejte se na nejzajímavější fotografie z různých koutů světa i z Česka. Včetně fotografií od našich čtenářů, za které všem přispěvatelům srdečně děkujeme.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Brně uhořeli čtyři lidé během nočního požáru železničního vagonu

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. "Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy