Obrazem: Zatmění Slunce očima Čechů i Evropy

Podívejte se na nejlepší záběry pátečního zatmění Slunce.
Podívejte se na zatmění Slunce. Jev, který trval dvě hodiny, jsme pro vás zkrátili do jedné minuty...
Krátce po půl desáté dopoledne začalo nad Českou republikou částečné zatmění Slunce. Měsíc při něm zakryl asi tři čtvrtiny průměru slunečního disku.
Takto zachytili začátek fotografové agentury Reuters.
Detail skrze větve stromu.
Foto: Radek Pavlík
Obrazová sekce
20. 3. 2015 16:48
Podívejte se v galerii na fotografie zatmění Slunce z různých koutů světa i z České republiky. Včetně fotografií od vás, našich čtenářů.

Páteční zatmění slunce bylo podle astronomů pro Českou republiku největším do roku 2026 a zároveň posledním zde viditelným v tomto desetiletí.

Čím více na západ, tím dříve se zatmění odehrávalo. Například v Praze začal úkaz v 09:37, maximální fáze nastala v 10:45 a skončila v 11:57. V Plzni zatmění začalo už v 09:35, zatímco v Ostravě až v 09:41 a skončilo dvě minuty po poledni.

Podívejte se na nejzajímavější fotografie z různých koutů světa i z Česka. Včetně fotografií od našich čtenářů, za které všem přispěvatelům srdečně děkujeme.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy