Obrazem: Večer plný ohňostroje i bitek. Tak se slavil Listopad

Obrazem: Večer plný ohňostroje i bitek. Tak se slavil Listopad
Havel přinesl Baezové na pódium kytaru.
Václav Havel na Národní s folkařkou Joan Baezovou. Zazpívala Jednou budem dál.
Průvod na Národní třídu končil koncertem a ohňostrojem
Zhruba šest tisíc lidí, podle některých odhadů možná až deset tisíc, šlo po trase průvodu ze 17. listopadu 1989. Skončili na Národní třídě v Praze
Foto: Reuters
Obrazová sekce
17. 11. 2009 19:36

V Praze vyvrcholily oslavy událostí starých dvacet let. Pád komunismu si přišlo připomenout mnohem víc lidí, než očekávali pořadatelé, jen v průvodu z Albertova na Národní třídu šlo několik tisíc účastníků. Policie musela zvládnout bitku s radikály, zatkla 48 lidí.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Premiér Babiš se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Dvořákem. Nemám teď s televizí žádný problém, tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Po jednání vlády na dotaz novinářů odmítl, že by měl vliv na dění v Radě České televize, která je kritizována kvůli odvolání své dozorčí komise.

"Budu mít tento týden schůzku s panem Dvořákem, rád se něco dozvím. Určitě odmítám, že bych já mohl za to, že v ČT v nějaké radě se ptají na hospodaření, skutečně nemám," řekl. Poznamenal, že v poslední době nemá s tímto veřejnoprávním médiem "žádný problém". Prezident Miloš Zeman minulý týden uvedl, že ČT považuje za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.

Desítky osobností minulý týden podepsaly otevřený dopis premiérovi, ve kterém upozorňují na situaci v ČT. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzvaly, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, duchovní či bývalí politici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy