Nova cílí na muže. Nabídne jim stanici 'fanda'

ČTK ČTK
1. 6. 2012 19:15
Fotbal, hokej, motorky, akční filmy, krimi, scifi. Tak to mají muži rádi
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Televize Nova požádala v pátek Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu názvu z Kanálu 5 na konkrétní název "fanda". ČTK to řekl informovaný zdroj.

Název fanda znamená fanouška, a to nejen sportovního, ale i kulturního. Nova má nyní čtyři stanice, a to Nova, Nova Cinema, československou verzi hudební stanice MTV a sportovní kanál Nova Sport.

Rada udělila TV Nova licenci pro novou televizní stanici s pracovním názvem Kanál 5, která má být určena mužskému publiku, loni v srpnu. Na samotné spuštění kanálu má Nova jeden rok. Nový program bude moci vysílat přes pozemní digitální vysílače i kabelové televize. Nova současně s páteční žádostí o změnu názvu požádala o licenci pro satelitní vysílání.

"Kanál bude zaměřený na muže. Mají to specifikované jako na převážně mužskou část diváků všech věkových kategorií, nikoliv dětí," uvedla tehdy předsedkyně rady Kateřina Kalistová. Časový rozsah vysílání má být 18 až 20 hodin denně.

Nová stanice má být zaměřena na sport, dramatickou a dokumentární tvorbu převážně americké provenience. Divákům nabídne především akční, kriminální a sci-fi filmy. Ze sportů zejména fotbal, hokej a motorismus.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Co nového nabídne TV program?

 

Právě se děje

Další zprávy