Nemocnice v Havlíčkově Brodě nemusí platit rodině oběti heparinového vraha, neporušila prý zákon

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2017 20:18
Nemocnice Havlíčkův Brod nemusí platit odškodné 8,8 milionu korun rodině jedné z obětí heparinového vraha Petra Zelenky. Verdikt hradeckého krajského soudu potvrdil v úterý odvolací Vrchní soud v Praze, zjistila ČT. Podle pozůstalých nemocnice pochybila v léčbě i prevenci, ale podle rozsudku se nemocnice žádné chyby nedopustila. Nemocnice podle žaloby postupovala chybně při zjišťování náhlých úmrtí pacientů a měla nastavit opatření, která by dalším úmrtím zabránila. Podle loňského verdiktu Krajského soudu v Hradci Králové se ale nemocnice nedopustila ničeho protiprávního. Zelenka jako pracovník anesteziologicko-resuscitačního oddělení podával pacientům heparin od května do září 2006.
Injekce. Ilustrační foto
Injekce. Ilustrační foto | Foto: ČTK

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy