Uvedla, že německá policie zadržela Rostislava Roztočila v 18:30 na základě informací Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a pátrací skupiny policejního prezidia. Na případu spolupracovaly plzeňské policejní ředitelství a útvar rychlého nasazení. "Měli jsme zmapovanou jeho trasu, byl pod kontrolou," řekla. Při pátrání byly podle mluvčí Blanky Kosinové využity odposlechy.
Druhý vězeň stále uniká
Po vrahovi Romanu Čabradovi, s nímž Roztočil z vězení uprchl, policie nadále pátrá, dodala mluvčí. Osmapadesátiletý Rostislav Roztočil (profil najdete ZDE) a devětadvacetiletý Roman Čabrada (profil najdete ZDE) uprchli z plzeňské věznice ukryti v bedně v nákladním voze. I když byl plán útěku velmi pečlivě připraven (podrobný popis naleznete ZDE), nastala neočekávaná změna a náklad byl vyložen v meziskladu. Poté oba muži podle informací policie zřejmě zpanikařili a vylezli z bedny ven.
Roztočil se údajně chtěl přihlásit policii sám
Roztočil se podle dnešních informací údajně chtěl sám vydat úřadům a žádat o obnovu procesu. Podle Zdeňka Jemelíka ze spolku Šalamoun se chtěl přihlásit v pondělí státnímu zastupitelství v Německu. Na www.spoleksalamoun.cz je uvedeno, že Roztočil napsal žádost o pokračování jednání o obnově případu bez přítomnosti své osoby. Visí tam údajná kopie ručně psané žádosti z německého Beitigheimu. Podle spolku Šalamoun Roztočilova sestra požádala o milost pro svého bratra prezidenta Václava Klause.
Podle Jemelíka Roztočil uprchl na protest proti postupu úřadů.#reklama Nesouhlasí totiž s rozsudkem československého soudu v roce 1985 za vraždu. Roztočilova sestra tvrdí, že má důkazy o nevině svého bratra, který požaduje obnovení procesu a možnost svobodně u něj svědčit. Jednání o obnově procesu bylo u Krajského soudu v Praze plánováno na 1. prosince. Roztočil také ve své kauze podal stížnost pro porušení zákona. Osmapadesátiletý Rostislav Roztočil byl odsouzen za vraždu egyptského studenta.