Nagyová užívala kód krteček, Nečase tlačila k rozvodu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 6. 2013 17:02
Exkluzivně: Plné znění obvinění úřednice Jany Nagyové. I s odposlechy
Foto: Aktuálně.cz

Upozornění Deníku Insider se podařilo získat dokumenty, které v detailu osvětlují roli jedné z klíčových postav v současné aféře - Jany Nagyové, premiérovy pravé ruky z Úřadu vlády.

Insider autentické dokumenty, které obsahují i některé odposlechy, otiskl v plném znění dnes v 16:00. Redakce pouze zatmavila osobní údaje jednotlivých protagonistů.

Co z textů vyčtete?

POMĚR

Vyšetřovatelé mají celkem jasno v tom, jaká je povaha "přátelství" mezi Petrem Nečasem a jeho pravou rukou. (V dokumentu na STR. 2)

Nečas vždy vehementně popíral, že by jej s šéfkou jeho kabinetu pojil víc než pracovní vztah. Státní zástupce Rostislav Bajger ovšem natvrdo píše o poměru. To když nastiňuje motivy, proč si vysoká státní úřednice měla u vojenské rozvědky objednat sledování (dosud ještě) manželky premiéra.

Nagyová podle Bajgera využila "... svého vlivu vyplývajícího zejména z osobního poměru se současným předsedou vlády České republiky RNDr. Petrem Nečasem."

Jinde se píše, že Nagyová tlačila Nečase k rozvodu. (STRANA 18)

KRTEČKOVÉ

Kódované řeči aktérů kauzy věnoval Insider zvláštní článek. V dokumentu svou pozornost upřete třeba na STRANY 14, 15 (umělý pes, psí žrádlo atd.) či STRANU 16 (krtečkové).

NOVÁ JMÉNA

Na STRANĚ 7 začíná rekonstrukce, jak se celý případ zrodil. Vše začalo vyšetřováním někdejšího náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka kvůli možnému zneužití pravomoci úřední osoby.

A v této části dokumentu pak naleznete jména, o kterých se dosud v aféře nemluvilo, nebo nebyla potvrzena. Jmenujme například politika ODS Tomáše Hrdličku, který bývá spojován s pražskými kmotry, nebo Jiřího Tomana z pražského magistrátu...

 

Právě se děje

před 23 minutami

Skikrosařka Kučerová byla sedmá na SP v Gruzii

Skikrosařka Nikol Kučerová byla sedmá na Světovém poháru v Bakuriani a zajela nejlepší výsledek v sezoně. Sedmnáctiletá Diana Cholenská si v Gruzii 15. místem vytvořila kariérní maximum.

Jednatřicetiletá Kučerová v Bakuriani, kde startovalo šestnáct lyžařek, zvládla první vyřazovací jízdu a z druhého místa postoupila do semifinále. V něm obsadila čtvrté místo a nastoupila do malého finále, v němž si třetí příčkou zajistila celkovou sedmou pozici. Cholenská nedokončila čtvrtfinálovou jízdu.

Závod vyhrála Švýcarka Fanny Smithová a po pátém vítězství v sezoně ovládla potřetí v kariéře celkové hodnocení SP ve skikrosu. Mezi muži se z premiérového pohárového triumfu radoval Němec Florian Wilmsmann.

V březnu čekají skikrosaře závěrečné dva závody v ruském Sunny Valley a švýcarském Veysonnaz.

SP ve skikrosu v Bakuriani (Gruzie):

Muži: 1. Wilmsmann (Něm.), 2. Mobärg (Švéd.), 3. Schmidt, 4. Leman (oba Kan.).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Howden (Kan.) 562 b., 2. Lenherr 347, 3. Regez (oba Švýc.) 341.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Näslundová (Švéd.), 3. Bergerová Sabbatelová (Fr.), 4. Thompsonová (Kan.), …7. Kučerová, 15. Cholenská (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Smithová 765, 2. Thompsonová 457, 3. Bergerová Sabbatelová 414, …13. Kučerová 174, 29. Cholenská 35.

před 29 minutami

V Adelaide vyhrála Šwiateková, po Roland Garros má druhý titul

Polská tenistka Iga Šwiateková vyhrála turnaj v Adelaide a po loňském senzačním triumfu na grandslamovém Roland Garros získala na okruhu WTA druhý titul. Světová osmnáctka ve finále porazila druhou nasazenou Švýcarku Belindu Bencicovou dvakrát 6:2.

Devatenáctiletá Šwiateková neztratila v pěti zápasech na tvrdém povrchu v Adelaide ani set. Finále trvalo jen hodinu a šest minut, Bencicová v něm soupeřce pomohla osmi dvojchybami a v obou sadách přišla dvakrát o servis. Vítězka ji při svém podání nepustila ani k jedinému brejkbolu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy