Nagyová užívala kód krteček, Nečase tlačila k rozvodu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 6. 2013 17:02
Exkluzivně: Plné znění obvinění úřednice Jany Nagyové. I s odposlechy
Foto: Aktuálně.cz

Upozornění Deníku Insider se podařilo získat dokumenty, které v detailu osvětlují roli jedné z klíčových postav v současné aféře - Jany Nagyové, premiérovy pravé ruky z Úřadu vlády.

Insider autentické dokumenty, které obsahují i některé odposlechy, otiskl v plném znění dnes v 16:00. Redakce pouze zatmavila osobní údaje jednotlivých protagonistů.

Co z textů vyčtete?

POMĚR

Vyšetřovatelé mají celkem jasno v tom, jaká je povaha "přátelství" mezi Petrem Nečasem a jeho pravou rukou. (V dokumentu na STR. 2)

Nečas vždy vehementně popíral, že by jej s šéfkou jeho kabinetu pojil víc než pracovní vztah. Státní zástupce Rostislav Bajger ovšem natvrdo píše o poměru. To když nastiňuje motivy, proč si vysoká státní úřednice měla u vojenské rozvědky objednat sledování (dosud ještě) manželky premiéra.

Nagyová podle Bajgera využila "... svého vlivu vyplývajícího zejména z osobního poměru se současným předsedou vlády České republiky RNDr. Petrem Nečasem."

Jinde se píše, že Nagyová tlačila Nečase k rozvodu. (STRANA 18)

KRTEČKOVÉ

Kódované řeči aktérů kauzy věnoval Insider zvláštní článek. V dokumentu svou pozornost upřete třeba na STRANY 14, 15 (umělý pes, psí žrádlo atd.) či STRANU 16 (krtečkové).

NOVÁ JMÉNA

Na STRANĚ 7 začíná rekonstrukce, jak se celý případ zrodil. Vše začalo vyšetřováním někdejšího náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka kvůli možnému zneužití pravomoci úřední osoby.

A v této části dokumentu pak naleznete jména, o kterých se dosud v aféře nemluvilo, nebo nebyla potvrzena. Jmenujme například politika ODS Tomáše Hrdličku, který bývá spojován s pražskými kmotry, nebo Jiřího Tomana z pražského magistrátu...

 

Právě se děje

Další zprávy