Na Valachy si kalamita nepřijde, jdou na ni s humorem

Na Valachy si kalamita nepřijde, jdou na ni s humorem
Traktor strážný. Tamtéž.
V Karolínce a okolí polámal těžký sníh stovky stromů - od staletých lip až po mladičké javory.
"Od půlnoci natvrdo," odpověděl tenhle hasič v Karolínce na otázku, jak dlouho ořezávají polámané větvě a k prasknutí pozohýbané stromy u silnic a domů. Bylo pět večer.
Kdyby stromy neměly listí, jak bývá za běžných sněhových nadílek zvykem, škody by asi byly menší.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
15. 10. 2009 23:19

Velké Karlovice - Valaši jsou na přívaly sněhu zvyklí a tajně je milují. Ale v polovině října? "Nevím, jestli to někdo pamatuje, ale já ne," říká za všechny statný padesátník, řidič malé mašinky, která si to právě s partou dělníků na "zádech" prokousávala sněhem a spadanými stromy kolem roubené zastávky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy