Na Jizerce ráno mrzlo. V týdnu se bude oteplovat

Dagmar Honsová, Meteopress
13. 8. 2012 10:13
O víkendu na nás čekají teploty až 30 °C
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simona Kosáčková

Praha - Pondělní ráno bylo tím nejchladnějším z celého týdne. Na několika místech republiky se teplota pohybovala kolem nuly.

Na Jizerce klesla rtuť teploměru k -0,5 °C, na Luční boudě k 1 °C, v Adršpachu ke 3 °C, na Šindelové naměřili 4 °C a v Bedřichově 5 °C.

V 5 hodin ráno bylo nejtepleji na Brněnsku, 10 °C, a nejchladněji na Liberecku, necelých 7 °C.

Nový pracovní týden přinese oteplování a o víkendu se budou ranní minima pohybovat nejčastěji mezi 17 až 13 °C, v odpoledních maximech naměříme až 30 °C.

V úterý bude skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Noční teploty klesnou většinou na 11 až 7 °C, odpolední vystoupí na 20 až 24 °C.

Ve středu čekáme skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, odpolední vystoupí k letním hodnotám 22 až 26 °C.

Ve čtvrtek se mohou vyskytnout první bouřky - bude polojasno nebo skoro jasno, v Čechách přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty naměříme mezi 15 až 11 °C, odpolední vystoupí na 24 až 28 °C.

Také závěr týdne by měl být převážně slunečný - při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty budou klesat k 18 až 12 °C a denní budou zřejmě vystupovat až na 30 °C.

 

Právě se děje

před 10 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy