Na D10 u Brandýsa v noci hořelo nákladní auto převážející pět vozů

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 10. 2018 11:56
Po 8:00 byla dálnice uzavřena kvůli odklízení následků nehody, provoz byl v místě obnoven po více než třech hodinách před 11:30.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: HZS hl. m. Prahy / Oddělení dokumentace / Milan Pacík

Brandýs nad Labem - Dálnice D10 z Mladé Boleslavi ve směru na Prahu byla v noci u Brandýsa nad Labem téměř tři hodiny uzavřená. Na 12. kilometru dálnice hořelo nákladní auto, které převáželo osobní vozidla. Dálnice byla uzavřena po 3:00, po 06:00 byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem.

"Po 8:00 byla dálnice uzavřena kvůli odklízení následků nehody, provoz byl v místě obnoven po více než třech hodinách před 11:30," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Požár způsobil škodu za asi čtyři miliony korun, uchránit se podařilo další čtyři miliony.

Nákladní vozidlo přepravovalo osm osobních vozidel. "Při příjezdu hasičů byla požárem zcela zasažena čtyři vozidla a páté začínalo hořet," řekl Svoboda. Podle něj se požár ještě před příjezdem hasičů pokoušel uhasit řidiči vozidla pomocí hasicího přístroje. Zahraniční řidič vyvázl bez zranění, požár likvidovaly tři jednotky hasičů. Hořet začalo kvůli technické závadě brzd na zadní nápravě nákladního přívěsu.

Uzavřená dálnice způsobila vážné dopravní komplikace v Brandýse, kudy vedla objížďka. Policie již kolem 8:30 hlásila dopravní kolaps, nyní se situace uklidňuje.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy