Ministrův spojenec Jurečko skončil na právech v Plzni

Domácí Domácí
5. 4. 2012 22:03
V roce 2010 přerušil na žádost Jiřího Pospíšila studium a už se k němu nevrátil
Roman Jurečko.
Roman Jurečko. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vlivný zákulisní hráč byznysu a politiky a člen výkonné rady ODS Roman Jurečko končí se studiem na právnické fakultě v Plzni.

Uvedl to ve včerejším vydání večerník Insider s tím, že mu to potvrdil sám Jurečko, který dnes před soudem vypovídal v případu úplatkářské kauzy Víta Bárty a Jaroslava Škárky.

"V mém věku, bude mi 45 let, a v souvislosti s aférami maďarského a německého prezidenta to nemám zapotřebí," uvedl politický spojenec ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. "Dosud jsem měl studium přerušeno, pokračovat už ale nebudu."

Spojenec ministr

Na podezřelé okolnosti při přijetí Jurečka ke studiu na plzeňských právech, jimiž zmítal skandál s plagiátorstvím a nestandardním studiem vlivných lidí, upozornil před dvěma lety online deník Aktuálně.cz.

Jurečko byl přijat do magisterského programu na odvolání v době, kdy na škole učil právě jeho blízký přítel Jiří Pospíšil.

Velké množství studentů přijatých na odvolání přitom označila akreditační komise za netransparentní. Vyslovila také podezření, že jde o zamaskování toho, aby se na školu dostali konkrétní lidé.

Po zveřejnění informací o Jurečkovi a jeho přijetí pak Pospíšil, který právě nastoupil na post ministra spravedlnosti, svého přítele vyzval, aby studia přerušil.

Mezi kmotry

Restauratér Jurečko je považován za vlivného lobbistu, hovoří se o něm také jako o jednom ze stranických kmotrů.

Online deník Aktuálně.cz před dvěma lety odhalil, že společně s Pospíšilem strávili dovolenou v Toskánsku v době, kdy se tam rekreoval tehdejší premiér Mirek Topolánek a řada dalších politiků a lobbistů včetně momentálně v médiích propíraného Romana Janouška.

Jurečko po boku Pospíšila tehdy v Toskánsku navštívil bývalého šéfa ČEZ Martina Romana a správce exekucí Petra Šikoše.

Před 10 lety byl Jurečko podmínečně odsouzen za řízení po odebrání řidičského průkazu. V roce 2007 byl spojován s podezřelým náborem nových lidí do strany.

 

Právě se děje

Další zprávy