Foto: Miloš Zeman slaví 70. Milníky života a kariéry

Foto: Miloš Zeman slaví 70. Milníky života a kariéry
Pochází z Kolína, kde se narodil 28. září 1944 v rodině učitelky a poštovního úředníka. O čtyři roky později ovládli Československo komunisté, v té době byly Zemanovi čtyři roky, již dva roky předtím se jeho rodiče rozvedli, žil s matkou a babičkou (archivní nedatovaný snímek).
Mezi lety 1960 až 1969 studoval nejdříve Střední ekonomickou školu v Kolíně, po maturitě nemohl studovat vysokou školu a pracoval v Tatře Kolín. Poté začal studovat Vysokou školu ekonomickou, kde v roce 1969 promoval a začal zde učit (archivní snímek - nedatováno).
V době Pražského jara vstoupil Zeman do komunistické strany, odkud byl v roce 1970 vyloučen a propuštěn ze zaměstnání kvůli nesouhlasu s okupací.
V roce 1971 se Zeman poprvé oženil, v roce 1977 pracoval v podniku Sportpropag, kde vybudoval oddělení komplexního modelování. V roce 1978 se rozvedl. (Nedatovaný snímek.)
Foto: Vojtěch Marek
Štěpán Plaček Dan Poláček Martina Křížová Obrazová sekce, Štěpán Plaček, Dan Poláček, Martina Křížová
28. 9. 2014 12:05
Politik, který se loni stal hlavou státu, se narodil v Kolíně 28. září 1944.

Projděte si v obrazech důležité okamžiky v životě současného prezidenta České republiky Miloše Zemana, osobním i politickém.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy