Foto: Miloš Zeman slaví 70. Milníky života a kariéry

Foto: Miloš Zeman slaví 70. Milníky života a kariéry
Pochází z Kolína, kde se narodil 28. září 1944 v rodině učitelky a poštovního úředníka. O čtyři roky později ovládli Československo komunisté, v té době byly Zemanovi čtyři roky, již dva roky předtím se jeho rodiče rozvedli, žil s matkou a babičkou (archivní nedatovaný snímek).
Mezi lety 1960 až 1969 studoval nejdříve Střední ekonomickou školu v Kolíně, po maturitě nemohl studovat vysokou školu a pracoval v Tatře Kolín. Poté začal studovat Vysokou školu ekonomickou, kde v roce 1969 promoval a začal zde učit (archivní snímek - nedatováno).
V době Pražského jara vstoupil Zeman do komunistické strany, odkud byl v roce 1970 vyloučen a propuštěn ze zaměstnání kvůli nesouhlasu s okupací.
V roce 1971 se Zeman poprvé oženil, v roce 1977 pracoval v podniku Sportpropag, kde vybudoval oddělení komplexního modelování. V roce 1978 se rozvedl. (Nedatovaný snímek.)
Foto: Vojtěch Marek
Štěpán Plaček Dan Poláček Martina Křížová Obrazová sekce, Štěpán Plaček, Dan Poláček, Martina Křížová
28. 9. 2014 12:05
Politik, který se loni stal hlavou státu, se narodil v Kolíně 28. září 1944.

Projděte si v obrazech důležité okamžiky v životě současného prezidenta České republiky Miloše Zemana, osobním i politickém.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy