Milionová stavba hejtmana Palase v Jeseníkách

Milionová stavba hejtmana Palase v Jeseníkách
Na stráni v Ludvíkově před povodní v bezpečí.
Domek stylový, zděný a nový. Důkladně zateplený.
Hrázděné zdivo ve stylu starých německých staveb v Sudetech. Jako kdysi.
Měděné okapy a svody. Ozdobná koule.
Foto: Ondřej Besperát
8. 11. 2011 14:00

Už více než rok tají hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas z ČSSD, kde s manželkou přišli k penězům na stavbu tohoto domu v Ludvíkově v srdci Jeseníků. Teď se jeho majetkovými poměry začalo zabývat speciální oddělení ministerstva financí. Podle MF Dnes žádá Kalouskův úřad banky o veškeré informace o Palasových účtech. Ve fotoreportáži přinášíme snímky, nad kterými se několik odborníků shodlo, že jen stavba budovy nemohla být levnější než 30 milionů korun. Bez započtení terénních úprav a nákladů na vybavení domu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy