MHD v Praze. Aneb, proč se veřejné dopravě říká "socka"

Foto: Simona Holecová
7. 11. 2007 16:00

Praha - Před rokem přibyla do redakce Aktuálně.cz kolegyně z Moravy. A ptala se, proč se pražské hromadné dopravě říká "jezdit sockou". Vždyť Praha má metro, které jiné město to má, argumentovala.

Záhy pochopila, že hanlivé označení se mezi lidmi traduje především kvůli zážitku, jakým jízda metrem a dalšími dopravními prostředky po Praze mnohdy je. Přeplněné, vydýchané, mnohdy znečištěné vagóny, v chladnějších měsících všudypřítomní bezdomovci - i tak vypadá jedna z tváří pražské mhd.

Ve fotogalerii, pořízenou převážně amatérsky (nekvalitními fotoaparáty na mobilech), jsme se zaměřili právě na tuto tvář.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy