MHD v Praze. Aneb, proč se veřejné dopravě říká "socka"

MHD v Praze. Aneb, proč se veřejné dopravě říká "socka"
27. listopadu - Metro, trasa A, po ránu. Inkriminovaná sedačka, na níž se někdo pozvracel. Ostatní cestující se stáhli do bezpečné vzdálenosti a výkřikem varovali každého nového nastupujícího, ať si nesedá. Jednou nebyli dostatečně rychlí...
5. listopadu: Do tramvaje se okolo páté pomalu není možné dostat. Pasažéři postávají i na schodech.
30. 10. - To není snímek z hlavního nádraží, ale zastávka tramvaje na Andělu, Praha 5. Doporučení: Nechcete-li být během jízdy namáčknuti tváří na dveřích, doporučujeme se při čekání postavit na místo s největší skrumáží lidí. Jde z 90% pravděpodobností o místo, kde budou dveře soupravy a tudíž se dostanete rychleji dovnitř.
24. 10. - Tramvaj číslo 14, která projíždí centrem Prahy, po 18:00. To, že na snímku není do tramvaje vidět, je v pořádku. Pršelo a skla jsou zamlžená, jak se uvnitř dýchá (a vypařuje z kabátů).
Foto: Simona Holecová
7. 11. 2007 16:00

Praha - Před rokem přibyla do redakce Aktuálně.cz kolegyně z Moravy. A ptala se, proč se pražské hromadné dopravě říká "jezdit sockou". Vždyť Praha má metro, které jiné město to má, argumentovala.

Záhy pochopila, že hanlivé označení se mezi lidmi traduje především kvůli zážitku, jakým jízda metrem a dalšími dopravními prostředky po Praze mnohdy je. Přeplněné, vydýchané, mnohdy znečištěné vagóny, v chladnějších měsících všudypřítomní bezdomovci - i tak vypadá jedna z tváří pražské mhd.

Ve fotogalerii, pořízenou převážně amatérsky (nekvalitními fotoaparáty na mobilech), jsme se zaměřili právě na tuto tvář.

 

Právě se děje

Další zprávy