Majitelé chystají prodej IZIP, ve hře jsou miliardy státu

Radek Nohl Radek Nohl
26. 3. 2014 11:20
Stát do IZIP investoval přes 2,2 miliardy korun, akcie vlastní VZP a švýcarská firma eHI eHealth International.
Foto: Repro: Aktuálně.cz

Praha - Největší tuzemská zdravotní pojišťovna VZP a švýcarská firma eHI eHealth International, které jsou majiteli akcií společnosti IZIP, udělaly první výrazný krok k tomu, aby se svého podílu ve firmě, do níž stát za dvanáct let investoval přes 2,2 miliardy korun, zbavily.

Na dvou schůzkách, jež se tento měsíc mezi právními zástupci obou vlastníků uskutečnily, padla podle zjištění deníku Insider dohoda na zadání znaleckého posudku. Ten má otevřít cestu k prodeji a jednoznačně určit, jaká je hodnota firmy IZIP, která je známa především provozováním zdravotnických knížek.

Společnost pro VZP dnes ještě spravuje za pět milionů bez DPH měsíčně portál, který využívá pojišťovna ke komunikaci se svými lékaři a klienty.

Je také veřejně známo, že švýcarská firma eHI eHealth International drží podíl ve výši 49 procent a VZP je vlastníkem zbylých 51 procent. Nový dokument, který bude nyní vypracován, má být přitom klíčový pro další jednání.

Deník Insider již na začátku února uvedl, že zájem o menšinový podíl firmy IZIP mají čtyři firmy. V naprosté většině jim jde o to, získat kontrakt s VZP na provoz zmíněného portálu, anebo se dostat k patentu na provozování zdravotních knížek.

Celý článek si můžete přečíst ve středečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

Další zprávy