Macek za facku zaplatí. 3 tisíce korun

redakce DOM, čtk
18. 9. 2006 17:00
Praha - Pohlavek, který uštědřil v květnu na sjezdu stomatologů exministru Rathovi, přijde Miroslava Macka na tři tisíce korun. Uvnitř: VIDEO

O pokutě dnes rozhodl Úřad městské části Praha 2.

"Dostal jsem vyrozumění, podle něhož jsem spáchal přestupek proti občanskému soužití. Odvolávat se proti tomu rozhodně nebudu, s rozhodnutím úřadu souhlasím a pokutu zaplatím. Nechci mít s úřady další komplikace," řekl dnes ČTK Macek.

Pokutu musí zaplatit do třiceti dnů od doby, kdy rozhodnutí úřadu nabude právní moci.

Případem se zabýval odbor správních agend, který v neveřejném správním řízení rozhodl o Mackově potrestání na začátku září. "Minulý týden jsme pak naše rozhodnutí panu Mackovi odeslali," uvedl právník úřadu.

Jako přestupek proti veřejnému pořádku klasifikovali Mackovu facku i policisté. Ti případ prověřovali a poté jej předali ke správnímu řízení na úřad Prahy 2.

Exministr Rath ovšem nepovažuje sankci za dostatečnou. V půli července se rozhodl obrátit se s žalobou na soud.

"Žádá po něm omluvu a odškodné za nemajetkovou újmu ve výši jednoho milionu korun," potvrdil tehdy mluvčí pražského městského soudu Martin Valehrach.

Ještě v květnu přitom Rath tvrdil, že na Macka žalobu podávat nebude. "Já jsem nad tím přemýšlel a mně Macek přijde fakt jak vyšinutý chudák a je mi ho spíš líto, takže přemýšlím, že já osobně v této věci nic podnikat nebudu," řekl tehdy Rath.

Rath se také smál do telefonu, když mu hned po odchodu z Národního domu volal premiér Paroubek.
Rath se také smál do telefonu, když mu hned po odchodu z Národního domu volal premiér Paroubek. | Foto: Aktuálně.cz, Ondřej Besperát

Macek důvod napadení vysvětluje tím, že Rath v tisku naznačil, že se Macek oženil pro peníze.

Na svém webu se Macek zubařům za narušení sněmu omluvil. Za činem si ale stojí. "Symbolický, byť citelný záhlavec byl mou splátkou dluhu za veřejnou urážku mé ženy dr. Rathem a splněním mého taktéž veřejného slibu, že jej ode mne dostane při PRVNÍ příležitosti," napsal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy