reklama
 
 

Macek za facku zaplatí. 3 tisíce korun

18. 9. 2006 17:00
Praha - Pohlavek, který uštědřil v květnu na sjezdu stomatologů exministru Rathovi, přijde Miroslava Macka na tři tisíce korun. Uvnitř: VIDEO

O pokutě dnes rozhodl Úřad městské části Praha 2.

"Dostal jsem vyrozumění, podle něhož jsem spáchal přestupek proti občanskému soužití. Odvolávat se proti tomu rozhodně nebudu, s rozhodnutím úřadu souhlasím a pokutu zaplatím. Nechci mít s úřady další komplikace," řekl dnes ČTK Macek.

Pokutu musí zaplatit do třiceti dnů od doby, kdy rozhodnutí úřadu nabude právní moci.

Případem se zabýval odbor správních agend, který v neveřejném správním řízení rozhodl o Mackově potrestání na začátku září. "Minulý týden jsme pak naše rozhodnutí panu Mackovi odeslali," uvedl právník úřadu.

Jako přestupek proti veřejnému pořádku klasifikovali Mackovu facku i policisté. Ti případ prověřovali a poté jej předali ke správnímu řízení na úřad Prahy 2.

Exministr Rath ovšem nepovažuje sankci za dostatečnou. V půli července se rozhodl obrátit se s žalobou na soud.

"Žádá po něm omluvu a odškodné za nemajetkovou újmu ve výši jednoho milionu korun," potvrdil tehdy mluvčí pražského městského soudu Martin Valehrach.

Ještě v květnu přitom Rath tvrdil, že na Macka žalobu podávat nebude. "Já jsem nad tím přemýšlel a mně Macek přijde fakt jak vyšinutý chudák a je mi ho spíš líto, takže přemýšlím, že já osobně v této věci nic podnikat nebudu," řekl tehdy Rath.

Macek důvod napadení vysvětluje tím, že Rath v tisku naznačil, že se Macek oženil pro peníze.

Na svém webu se Macek zubařům za narušení sněmu omluvil. Za činem si ale stojí. "Symbolický, byť citelný záhlavec byl mou splátkou dluhu za veřejnou urážku mé ženy dr. Rathem a splněním mého taktéž veřejného slibu, že jej ode mne dostane při PRVNÍ příležitosti," napsal.

autor: redakce DOM, čtk | 18. 9. 2006 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama