Loutky z večerníčků se potkaly v klášteře

Loutky z večerníčků se potkaly v klášteře
Na televizní obrazovku se "Broučci" dostali v devadesátých letech v režii animátorky Vlasty Pospíšilové.
Podle jejího návrhu vzniklo na sedmdesát loutek a celý pohádkový svět.
Některé scény zůstávají odrostlým dětem v živé paměti.
Na výstavě si ale smlsly i děti dnešní, přestože svět loutek jim tolik blízký není.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 11. 2009 15:03

Strahov - Vzpomínáte na Broučky, prince Bajaju, patálie popletů ze seriálu A je to!, pohádkového panáčka Paraplíčka nebo slavného pana Tau?

Ty všechny i jiné postavičky z animovaných filmů můžete potkat na výstavě českých filmových loutek ve Strahovském klášteře v Praze.

Podívejte se a zavzpomínejte.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy