Lidé protestovali proti bourání domu na Václavském náměstí

Lidé protestovali proti bourání domu na Václavském náměstí
Nesouhlas s demolicí a plánovanou přestavbou domu vyslovil třeba děkan Filozofické fakulty UK Michal Stehlík, přední historik umění Jan Royt nebo významný architekt Ladislav Lábus. Prezident českého komitétu Mezinárodní rady pro památky a sídla (ICOMOS) Jan Štulc vyjádřil "znepokojení nad postupující erozí významných pražských památek".
Dům stojí v památkové rezervaci chráněné organizací UNESCO, a měl by tedy být pod nejpřísnější památkovou ochranou. Jenže, jak se ukázalo, v Praze památková rezervace ani UNESCO nic neznamenají," řekl jednatel Klubu za starou Prahu Richard Biegel.
Kauza podle něj do budoucna otevírá cestu dalším demolicím. "Bojím se, že zbouráním tohoto domu budou prolomeny limity developerské těžby v památkové rezervaci," doplnil.
Podle Biegela se k protestu, který na internetu organizuje Klub za starou Prahu, k dnešnímu dni připojilo už 10 000 lidí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek ČTK Ludvík Hradilek, ČTK
8. 6. 2011 8:57
Fotogalerie.

Praha - Proti plánované demolici domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v Praze dnes v podvečer protestovaly v centru metropole stovky nespokojených lidí. Protest zorganizoval Klub za starou Prahu. O možnosti zbourání budovy, která sousedí s hotelem Jalta, rozhodl ministr kultury Jiří Besser minulý týden.

 

Právě se děje

Další zprávy