Letná s obří střechou? Podívejte se na možnou proměnu pražské pláně

Letná s obří střechou? Podívejte se na možnou proměnu pražské pláně
Místo, kde by měl přístřešek vyrůst - včetně převýšení
A tady je znázorněn i rozsáhlý přístřešek
Do původních plánů na stavbu slavné "Chobotnice" přístřešek nezasáhne. Kaplického knihovna měla stát o kus dál, směrem k Hradčanské
Tak by nový přístřešek mohl vypadat z dálky
Foto: Pražský magistrát
Pavel Baroch
19. 11. 2010 11:00

Noví vládci Prahy mají po volbách na stole první zásadní rozhodnutí, které může radikálně proměnit Letenskou pláň, jedno z nejvyhledávanějším míst v hlavním městě.

Studie architektonické kanceláře Hubička, kterou magistrát vybral, počítá s dlouhým a až šest metrů vysokým kopcem, na němž by mohl vyrůst ještě velký přístřešek, označovaný jako "baldachýn".

Stavba se plánuje jen kousek od místa, kde měla stát Národní knihovna architekta Jana Kaplického.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy