Letná s obří střechou? Podívejte se na možnou proměnu pražské pláně

Letná s obří střechou? Podívejte se na možnou proměnu pražské pláně
Místo, kde by měl přístřešek vyrůst - včetně převýšení
A tady je znázorněn i rozsáhlý přístřešek
Do původních plánů na stavbu slavné "Chobotnice" přístřešek nezasáhne. Kaplického knihovna měla stát o kus dál, směrem k Hradčanské
Tak by nový přístřešek mohl vypadat z dálky
Foto: Pražský magistrát
Pavel Baroch
19. 11. 2010 11:00

Noví vládci Prahy mají po volbách na stole první zásadní rozhodnutí, které může radikálně proměnit Letenskou pláň, jedno z nejvyhledávanějším míst v hlavním městě.

Studie architektonické kanceláře Hubička, kterou magistrát vybral, počítá s dlouhým a až šest metrů vysokým kopcem, na němž by mohl vyrůst ještě velký přístřešek, označovaný jako "baldachýn".

Stavba se plánuje jen kousek od místa, kde měla stát Národní knihovna architekta Jana Kaplického.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Hotely v Česku ubytovaly v říjnu meziročně asi o 800 tisíc hostů více, převládali domácí turisté

V tuzemských hotelech se podle státní agentury CzechTourism v říjnu ubytovalo zhruba 1,1 milionu hostů. Oproti loňsku je to asi o 800 tisíc více. Návštěvnost hotelů dál nejvíce podporovali domácí turisté, kterých do nich v desátém měsíci letošního roku zavítalo přibližně 660 tisíc. Ze zahraničí dorazilo kolem 400 tisíc hostů, nejčastěji se jednalo o Němce. Obsazenost hotelů ke konci roku ovlivní zrušené vánoční trhy. Cestovatelé z ciziny se tak místo toho, aby přijeli do Česka, vydají do zemí, kde se adventní trhy konají. Agentura CzechTourism to ve čtvrtek sdělila na základě nových dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Z říjnových údajů ČSÚ je podle ředitele CzechTourism Jana Hergeta patrné, že s rostoucí proočkovaností začali lidé znovu cestovat. "Markantní je to například u turistů z Izraele, kde se očkovalo velice rychle," uvedl. Tuzemské hotely v říjnu přivítaly 12 233 hostů z Izraele, v porovnání se stejným měsícem předkrizového roku 2019 jich bylo pouze o 1320 méně. Podobné je to u návštěvníků ze Saudské Arábie, propad hostů v hotelích za desátý měsíc ve srovnání s rokem 2019 činí zhruba osm procent.

"Bohužel aktuálně se situace vyvíjí opačným směrem. Turisté ze vzdálených zemí ve velkém ruší rezervované lety a cesty do Česka, a to především kvůli chybějícím adventním trhům. Vánoční atmosféra ve městech spojená s adventními trhy je pro řadu zahraničních turistů opravdu silným magnetem," řekl dále Herget.

Zdroj: ČTK
Další zprávy