Foto: Lazaři na vozících demonstrovali za právo žít víc než čtyři hodiny denně

Foto: Lazaři na vozících demonstrovali za právo žít víc než čtyři hodiny denně
Lazarská, příští zasávka Vodičkova.
Přístup na jednu z nejrušnějších pražských zastávek tramvají si už lidé na vozíku vybojovali. Připomněli si to historickým transparentem.
Dnes upozorňují na ještě závažnější problém.
Přitom ji někteří potřebují celý den.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 3. 2016 20:50
Demonstruje se jim těžce, potřebují na to asistenta a toho si nemohou dovolit. .

Najíst se, obléknout, jet do práce, vrátit se domů něco uvařit a zajet si do kina nebo na pivo. Nic zvláštního ani záviděníhodného. Přesto jsou lidé, pro které je obyčejný den nedosažitelným snem. Ne proto, že k nim byl osud trochu nespravedlivý, ale proto, že na to nemají peníze. Potřebují pomoc. Vyspělé společnosti se dokáží o lidi s hendikepem postarat, v Česku si na to hrajeme. Utrácíme peníze na výstavbu specializovaných pracovišť pro nejrůznější služby o které by nikdo nestál, kdyby mohl za zlomek peněz žít doma se svými blízkými. Lidé na vozících demonstrovali za svá práva.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy