Foto: Lazaři na vozících demonstrovali za právo žít víc než čtyři hodiny denně

Foto: Lazaři na vozících demonstrovali za právo žít víc než čtyři hodiny denně
Lazarská, příští zasávka Vodičkova.
Přístup na jednu z nejrušnějších pražských zastávek tramvají si už lidé na vozíku vybojovali. Připomněli si to historickým transparentem.
Dnes upozorňují na ještě závažnější problém.
Přitom ji někteří potřebují celý den.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 3. 2016 20:50
Demonstruje se jim těžce, potřebují na to asistenta a toho si nemohou dovolit. .

Najíst se, obléknout, jet do práce, vrátit se domů něco uvařit a zajet si do kina nebo na pivo. Nic zvláštního ani záviděníhodného. Přesto jsou lidé, pro které je obyčejný den nedosažitelným snem. Ne proto, že k nim byl osud trochu nespravedlivý, ale proto, že na to nemají peníze. Potřebují pomoc. Vyspělé společnosti se dokáží o lidi s hendikepem postarat, v Česku si na to hrajeme. Utrácíme peníze na výstavbu specializovaných pracovišť pro nejrůznější služby o které by nikdo nestál, kdyby mohl za zlomek peněz žít doma se svými blízkými. Lidé na vozících demonstrovali za svá práva.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy