Swingující Robbie Williams míří po 11 letech do Prahy

Kultura Kultura
Aktualizováno 18. 11. 2013 14:35
Robbie Williams vystoupí v Praze v dubnu 2014 v O2 areně.
Foto: Universal

Praha - Po jedenácti letech se do České republiky vrátí zpěvák Robbie Williams. Britský muzikant vystoupí 26. dubna na 10. výročí pražské O2 areny.

Pražský koncert je součástí evropského turné, na kterém Williams představí své nové album Swing Both Ways.

Na swingové desce spolupracoval se svým přítelem Guyem Chambersem, který je podepsaný pod většinou Williamsových titulů. Jako hosté na albu vystoupili Lily Allen, Michael Bublé, Kelly Clarkson nebo Olly Murse.

 

"Plánoval jsem, že deska bude velmi podobná té poslední, a pak jsem si uvědomil, že to vlastně není to, co jsem chtěl. Je to jiné - nejedná se jen o převzaté skladby, měl jsem i nějaké písničky, které jsem chtěl, aby svět slyšel," řekl k novému albu Williams.

S výsledným zvukem nové desky je spokojená i Lily Allen. "Skladba Dream A Little Dream je jednou z mých nejoblíbenějších písní vůbec, proto jsem vůbec neváhala, když mě Robbie oslovil, zda bych s ním nenatočila duet. Byla jsem při natáčení sice trošku nervózní, obzvláště když jsem se zeptala Robbieho, co mám dělat, a on odpověděl 'buď prostě sama sebou', ale z výsledku jsem nadšená," dodává k natáčení Lily Allen.

Official Music Video
Official Music Video | Video:

Lístky lze zakoupit od 6. prosince, jejich cena se pohybuje od 1790 do 2590 korun.

Williams začal pěveckou kariéru na začátku devadesátých let s kapelou Take That. Už v roce 1995 se ale vydal na sólovou dráhu, aby se v roce 2010 ke skupině opět vrátil. Sedmnáctkrát získal ocenění Brit Awards.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy