VIDEO Život a smrt kmotra Františka míří na plátna kin

Kultura Kultura
5. 9. 2013 12:12
Podívejte se na ukázku z filmu Petra Nikolaeva Příběh kmotra
Ondřej Vetchý (František Vedral)
Ondřej Vetchý (František Vedral) | Foto: Aktuálně.cz

Video - Film Petra Nikolaeva Příběh kmotra zveřejnil první trailer příběhu volně inspirovaného životem a smrtí mafiánského bosse Františka Mrázka.

Ovšem pravá jména ve snímku natočeném podle knihy novináře Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek najít nelze. Kvůli obavám producentů z možných žalob. Už proto, že mediálně probíraný spis o propojení politiků s organizovaným zločinem nikdy nedošel k obvinění skutečných pachatelů.

Film tedy zůstal u velmi velmi volné inspirace slavným policejním spisem Krakatice a titulní postava, kterou hraje ondřej Vetchý, se jmenuje František Vedral.

Příběh kmotra se shodou okolností objeví v českých kinech, podobně jako spis Krakatice, před volbami do parlamentu - 24. října. "Může to vytvořit velmi zajímavou souhru. Jsem zvědavý, jakým způsobem to ovlivní návštěvnost," řekl řežisér Nikolaev.

Z dalších českých filmových hvězd se na plátně objeví Lukáš Vaculík jako protihráč Vetchého ze strany policejního sboru, ale také Vladimír Brabec, Kryštof Hádek, Andrej Hryc, Filip Kaňkovský, Vica Kerekesová, Jan Vondráček nebo Jiří Dvořák.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Součástí politiky jedné Číny je dle ústavních činitelů zájem o ekonomické či kulturní vztahy s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do styků s Čínou

Cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nelze pokládat za změnu v politice Česka vůči Číně. Shodli se na tom na dnešní schůzce v Lánech ústavní činitelé.

Zároveň uvedli, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do diplomatických styků s Pekingem. Ústavní činitelé to uvedli ve společném prohlášení. Oproti minulosti se schůzky neúčastnil předseda Senátu, kterého prezident Miloš Zeman na poradu ke koordinaci zahraniční politiky nepozval.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Čeští ústavní činitelé odmítli násilí páchané na běloruských demonstrantech, Petříček navrhl přepočítání hlasů

Ústavní činitelé České republiky odmítli represe a násilí páchané na běloruských demonstrantech, kteří protestují proti výsledku srpnových prezidentských voleb. Po dnešní schůzce nejvyšších českých politiků v Lánech to novinářům řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Prvním krokem by měl být přepočet hlasů srpnových prezidentských voleb v Bělorusku pod mezinárodním dohledem jako cesta k odblokování situace.

Jednání se zúčastnili prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO), ministři vnitra, zahraničí a obrany Jan Hamáček, Tomáš Petříček (oba ČSSD) a Lubomír Metnar (za ANO) a předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Oproti minulosti nebyl pozván předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

"Ústavní činitelé se jasně postavili proti násilí, které je pácháno na běloruské veřejnosti, proti represím, a také potvrdili to, že v prvním kroku by bylo možné přepočítat hlasy pod mezinárodním dohledem jako cestu k odblokování situace, a potřebu politického dialogu," uvedl Petříček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy