Kauza nemocničních zakázek: Žalobce uzavřel dohody o vině v s Vrbovskou, Novákem a Nushiovou

ČTK ČTK
18. 9. 2023 9:42
Kauza nemocničních zakázek: Žalobce uzavřel dohody o vině v s Vrbovskou, Novákem a Nushiovou

Státní zástupce uzavřel dohody o vině a trestu v kauze nemocničních zakázek Fakultní nemocnice Bulovka se třemi obžalovanými, bývalými řediteli nemocnice Andreou Vrbovskou a Františkem Novákem a také s někdejší ekonomickou náměstkyní nemocnice Marií Nushiovou. Přijali podmíněné tresty. Soud rozhodne ve 13:00.

Všichni přijali podmíněné a peněžité tresty a několikaleté zákazy činnosti. Soud o tom, zda dohody schválí, rozhodne dnes ve 13:00. V případu bylo obžalováno sedm lidí a tři firmy, o sjednání dohody projevili zájem i další z nich.

Vrbovská i Novák v navržené dohodě přijali tříletou podmínku s pětiletou zkušební dobou. Dále souhlasili s peněžitými tresty šest milionů korun a 2,8 milionu korun. Vrbovská navíc přijala sedmiletý zákaz činnosti, Novák desetiletý. Nushiová souhlasila s dvouletým trestem s podmíněným odkladem na čtyři roky, peněžitým trestem 200 tisíc korun a čtyřletým zákazem činnosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy