Foto: Karel IV. jako živý. Hrad ukázal císařovu vybarvenou bustu

Foto: Karel IV. jako živý. Hrad ukázal císařovu vybarvenou bustu
V jízdárně Pražského hradu se otevírá jedna z pěti výstav ku příležitosti oslav narození Karla IV.
Věnuje se výzdobě katedrály svatého Víta.
Tumba na ostatky Břetislava II.
Většina výstavy je iluzorní model triforia. Tedy ochozu v katedrále, na kterém se nachází unikátní galerie sochařských portrétů významných osobností doby Karla IV.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 5. 2016 16:55
Oslavy narození císaře Karla IV. začínají nabírat na intenzitě. V neděli se otevře v areálu Pražského hradu pět výstav, které jsou s osobou lucemburského panovníka na českém trůně spojené.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy