Foto: Karel IV. jako živý. Hrad ukázal císařovu vybarvenou bustu

Foto: Karel IV. jako živý. Hrad ukázal císařovu vybarvenou bustu
V jízdárně Pražského hradu se otevírá jedna z pěti výstav ku příležitosti oslav narození Karla IV.
Věnuje se výzdobě katedrály svatého Víta.
Tumba na ostatky Břetislava II.
Většina výstavy je iluzorní model triforia. Tedy ochozu v katedrále, na kterém se nachází unikátní galerie sochařských portrétů významných osobností doby Karla IV.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 5. 2016 16:55
Oslavy narození císaře Karla IV. začínají nabírat na intenzitě. V neděli se otevře v areálu Pražského hradu pět výstav, které jsou s osobou lucemburského panovníka na českém trůně spojené.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy