Jurečka čelil naštvaným demonstrantům. "Já žádnou válku nechci," odrážel kritiku

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
27. 11. 2023 18:03
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) jako jediný člen vlády přišel mezi účastníky protivládní odborářské demonstrace v Praze před Poslaneckou sněmovnou. Sotva se objevil na konci demonstrace, začali s ním účastníci debatovat například o nízkých důchodech či válce na Ukrajině. Přestože někteří lidé reagovali značně emotivně, Jurečka zůstával klidný.
Aktuálně.cz zachytilo chvíle, kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dostal do emotivní debaty s účastníky odborářské demonstrace. | Video: Radek Bartoníček

Jurečka se kvůli jiným povinnostem objevil na místě demonstrace ve chvíli, kdy už skončila a lidé se začínali rozcházet. Jakmile však zjistili, že je mezi nimi člen vlády, obklopili ho a pokládali mu jednu otázku za druhou. "Když chcete válku, tak vezměte svého syna a běžte do války," obořila se na Jurečku jedna z žen, které ministr následně vysvětloval, že pro žádnou válku není.

Nejvíce však lidi zajímaly důchody a platy. Učitelka matematiky Jurečkovi popisovala, že na počet hodin, které učí, bere pouze průměrný plat. Další žena si pro změnu stěžovala na nízký důchod kvůli tomu, že byla v minulosti se svými nemocnými dětmi často doma. Nakonec se Jurečka dočkal od jednoho z přítomných i poděkování. "Chtěl bych vám potřást rukou a poděkovat. Snažíte se," sdělil mladší muž, do kterého se hned pustili kritici ministra.

Jurečka při odchodu Aktuálně.cz sdělil, že se bude snažit i nadále s lidmi mluvit, protože je přesvědčený, že vláda se snaží dělat spoustu užitečných kroků. "S některými lidmi se dá debatovat velmi věcně s minimem emocí, jiní si chtějí jen zařvat," uvedl.   

 

Právě se děje

Další zprávy