reklama
 
 

Jaro opět zmizí. Do Česka se vrátí ledové dny i sníh

7. 3. 2013
Oteplování a nárůstu teplot k 10 °C se opět dočkáme až kolem 18. března

Praha - Po dnech plných slunce a příslibu jara se znovu dočkáme výrazně chladnějšího počasí.

Zatímco druhá polovina pracovního týdne přináší v odpoledních maximech teploty přes 10 °C, víkend přinese postupně ochlazování.

Ve druhém březnovém týdnu k nám dokonce od severovýchodu pronikne arktický vzduch, který přinese i tzv. ledové dny, tedy celodenní mrazy.

V ranních minimech bude teplota vzduchu klesat i pod -10 °C. S občasnou sněhovou přeháňkou musíme počítat také v nížinách.

V pátek bude zataženo až oblačno, zejména na severu území. Po ránu se ojediněle vyskytnou mlhy. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Během víkendu se začne sever našeho území dostávat do chladného sektoru frontálního rozhraní, které během pracovního týdne bude postupovat k jihu.

V sobotu bude zataženo až oblačno, občas déšť, na severu a severozápadě území později i déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty budou klesat k 5 až 1 °C, v odpoledních maximech naměříme 7 až 11 °C. Na severu území bude kolem 5 °C, během dne očekáváme další ochlazování.

V neděli bude zataženo až oblačno, postupně na většinu území dorazí déšť, od severu déšť se sněhem nebo sněžení. Ojediněle se mohou vyskytnout i mrznoucí srážky. Noční teploty budou klesat k 4 až 0 °C, na severu území až k -2 °C.

V nočních a ranních hodinách se tak může na severu území tvořit náledí, při mrznoucích srážkách i ledovka. Odpolední teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na severu bude kolem 2 °C.

Další ochlazování přijde hned v pondělí, to už budou na většině území zůstávat nejvyšší odpolední teploty pod bodem mrazu a vyskytovat se bude občasné sněžení nebo sněhové přeháňky ve všech polohách. Oteplování a nárůstu teplot k 10 °C se opět dočkáme pravděpodobně až kolem 18. března.

autor: Dagmar Honsová, Meteopress | 7. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama