Hitler v khaki hnědé je zpět. Trika nezmizela kvůli kritice, jen se vyprodala, říká obchodník

Michal Polák Michal Polák
22. 3. 2017 17:22
Na e-shopu nakladatelství Naše vojsko jsou po měsíci opět k dispozici hrnky a trika s portrétem Adolfa Hitlera. V médiích se uvádělo, že nakladatelství dárkové předměty s portréty německého diktátora stáhlo po drtivé kritice ze strany veřejnosti. Nakladatelství však všechny své zásoby v únoru vyprodalo, proto předměty nebyly k dispozici. Nyní už naskladnilo další, takže se opět mohou prodávat. Hrnek stojí 290 korun a tričko ve třech barvách 299 korun.
Adolf Hitler.
Adolf Hitler. | Foto: ČTK

Praha - Nakladatelství Naše vojsko ve svém e-shopu znovu začalo prodávat hrnky a trička s portrétem Adolfa Hitlera. Na prodej těchto předmětů v únoru upozornil server iDnes.cz. V médiích se uvádělo, že nakladatelství trička a hrnky s portréty německého diktátora stáhlo po drtivé kritice ze strany veřejnosti. Představitelka nakladatelství Gabriela Drtinová Aktuálně.cz však řekla, že důvody stažení byly jiné.

"My jsme ty hrnky a trička neprodávali, protože jsme je vyprodali. Prodalo se jich několik stovek," řekla Drtinová. Nyní už nakladatelství naskladnilo další, takže mohlo obnovit jejich prodej. Hrnek stojí 290 korun a tričko ve třech barvách 299 korun. Nakladatelství podle Drtinové v tuto chvíli neplánuje, že by rozšířilo nabídku svých dárkových předmětů o další diktátory. Ve stejné sérii se prodávají hrnky s podobiznou Karla Gotta, Marilyn Monroe, Stalinem nebo Vladimirem Putinem. Naše vojsko o nabídce informuje i prostřednictvím sociálních sítí:

#adolf #hitler #tshirt👕 #nasevojsko #khaki

Příspěvek sdílený NAŠE VOJSKO (@nasevojsko),

Prodej těchto předmětů odsoudil historik Jindřich Marek. "O legálnosti takového prodeje musí rozhodnout soud. Já osobně opovrhuji všemi, kdo kšeftují se symboly jakéhokoliv zločinného systému. Tohle je symbolika nacismu zcela jednoznačně," řekl Marek.

Nakladatelství Naše vojsko se jinak zaměřuje na publikaci knih s vojenskou, historickou a technickou tematikou. Loni po vypršení autorských práv vydalo i zásadní knihu nacismu Mein Kampf.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy