Hitler v khaki hnědé je zpět. Trika nezmizela kvůli kritice, jen se vyprodala, říká obchodník

Michal Polák Michal Polák
22. 3. 2017 17:22
Na e-shopu nakladatelství Naše vojsko jsou po měsíci opět k dispozici hrnky a trika s portrétem Adolfa Hitlera. V médiích se uvádělo, že nakladatelství dárkové předměty s portréty německého diktátora stáhlo po drtivé kritice ze strany veřejnosti. Nakladatelství však všechny své zásoby v únoru vyprodalo, proto předměty nebyly k dispozici. Nyní už naskladnilo další, takže se opět mohou prodávat. Hrnek stojí 290 korun a tričko ve třech barvách 299 korun.
Adolf Hitler.
Adolf Hitler. | Foto: ČTK

Praha - Nakladatelství Naše vojsko ve svém e-shopu znovu začalo prodávat hrnky a trička s portrétem Adolfa Hitlera. Na prodej těchto předmětů v únoru upozornil server iDnes.cz. V médiích se uvádělo, že nakladatelství trička a hrnky s portréty německého diktátora stáhlo po drtivé kritice ze strany veřejnosti. Představitelka nakladatelství Gabriela Drtinová Aktuálně.cz však řekla, že důvody stažení byly jiné.

"My jsme ty hrnky a trička neprodávali, protože jsme je vyprodali. Prodalo se jich několik stovek," řekla Drtinová. Nyní už nakladatelství naskladnilo další, takže mohlo obnovit jejich prodej. Hrnek stojí 290 korun a tričko ve třech barvách 299 korun. Nakladatelství podle Drtinové v tuto chvíli neplánuje, že by rozšířilo nabídku svých dárkových předmětů o další diktátory. Ve stejné sérii se prodávají hrnky s podobiznou Karla Gotta, Marilyn Monroe, Stalinem nebo Vladimirem Putinem. Naše vojsko o nabídce informuje i prostřednictvím sociálních sítí:

#adolf #hitler #tshirt👕 #nasevojsko #khaki

Příspěvek sdílený NAŠE VOJSKO (@nasevojsko),

Prodej těchto předmětů odsoudil historik Jindřich Marek. "O legálnosti takového prodeje musí rozhodnout soud. Já osobně opovrhuji všemi, kdo kšeftují se symboly jakéhokoliv zločinného systému. Tohle je symbolika nacismu zcela jednoznačně," řekl Marek.

Nakladatelství Naše vojsko se jinak zaměřuje na publikaci knih s vojenskou, historickou a technickou tematikou. Loni po vypršení autorských práv vydalo i zásadní knihu nacismu Mein Kampf.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy