Kam chodí princezny do sekáče

Kam chodí princezny do sekáče
Během hodinové prohlídky skladů fundusu bohužel není na nějaké zkoušení a předvádění se čas. Venkovní zrcadlo láká i starší dámy.
Tři patra nadzemní a jedno v suterénu, celkem přes čtvrt milionu kostýmů a jejich součástí. Budova fundusu je velká asi jako běžná sídlištní škola.
Pravidelné sobotní prohlídky by měly pokračovat na podzim, vždy jednou za měsíc.
Téměř čtyřicet let staré šaty Libuše Šafránkové z filmu Jak utopit Dr. Mráčka. U mnoha kostýmů se nedá úplně přesně dohledat, ve kterých filmech hrály a kdo je nosil - nejčastěji byly použity v komparzu. Takové jsou pro sklad nejcennější - snadno se dají půjčit k dalšímu natáčení.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
2. 8. 2011 19:00

Praha - Půjčovna a sklad kostýmů na pražském Barrandově je rájem pro každého kinofila.

Prsten z Arabely, šaty Libuše Šafránkové nebo kostýmy Jana Wericha mohou nyní poprvé vidět i návštěvníci otevřených prohlídek.

Zpřístupnění prostor fundusu filmových ateliérů je součástí akcí k 80. výročí založení barrandovských studií.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy