reklama
 
 

Fuksa přijde kvůli vazbě o měsíční plat v Aeroholdingu

18. 7. 2013
Druhý propuštěný, Marek Šnajdr, odměnu za Čepro dostane

Praha - Bývalý poslanec ODS Ivan Fuksa, který byl po jedenatřiceti dnech propuštěn díky verdiktu Nejvyššího soudu z vazby, přijde o měsíční plat předního manažera v Českém Aeroholdingu. 

Podle toho, jak událost líčí vyšetřovatelé, dostal Ivan Fuksa místo vrchního ředitele pro rozvoj a strategii v Aeroholdingu jako náhradu za to, že složí poslanecký mandát a umožní tím schválení klíčových zákonů předložených někdejší Nečasovou vládní koalicí. Policisté dokonce případ vyšetřují s podezřením na korupci.

„Po dobu, co byl ve vazbě, měl takzvaně překážky na straně zaměstnance, a tím pádem mu tak v tomto období neběžela mzda," řekla deníku Insider mluvčí Českého Aeroholdingu Michaela Lagronová.

Vedle manažerského postu je však Ivan Fuksa také místopředsedou představenstva Českého Aeroholdingu. Každý z manažerů má jednak odměnu za to, že je členem představenstva, a peníze za to, že vykonává funkci manažera. Ve Fuksově případě se hovoří o částce 250 tisíc měsíčně.

Další z vyšetřovaných poslanců, Marek Šnajdr, jehož spolustraníci po odchodu ze sněmovny dosadili jako předsedu do dozorčí rady společnosti Čepro, o peníze nepřijde, byť ve vazbě promeškal jedno zasedání  zmíněného statutárního orgánu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Peníze pro Marka Šnajdra. Je možné, že by se postu vzdal?

autor: Radek Nohl | 18. 7. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama