Fotoblog: Babiš s Faltýnkem krůček blíž k vydání. Výbor je doporučil stíhat

Fotoblog: Babiš s Faltýnkem krůček blíž k vydání. Výbor je doporučil stíhat
Jednání výborů je obecně veřejně přístupné. Mandátový a imunitní výbor je neveřejný. Má se rozhodnout, zda umožní policii stíhat poslance, který si myslí, že by mohl být premiérem.
Dvakrát dostal poslanec František Petrtýl z ANO otázku, zda viděl v trestním spise důkazy o politickém manipulování. Dvakrát odpověděl, že neviděl. Obávám se, že to není rebel, ale že otázku nepochopil.
Zřízenkyně přivádí první svědky dnešního odpoledne. Vyšetřovatele Pavla Nevtípila  a dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha.
Za hodinu odcházejí, jako přišli. Jako tým.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2017 19:56
Mandátový a imunitní výbor PS doporučí poslancům vydat pány Babiše a Faltýnka policii k trestnímu stíhání.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy