Foto: Břeclavskou věznici pomáhali rekonstruovat sami vězni, areál pro 200 lidí dřív užívali běženci

Foto: Břeclavskou věznici pomáhali rekonstruovat sami vězni, areál pro 200 lidí dřív užívali běženci
Vězeňská služba v krátké době otevřela druhý zrekonstruovaný objekt pro odsouzené. Na začátku července to byla věznice v Drahonicích na Lounsku pro 194 odsouzených žen.
Podle ředitele služby Petra Dohnala jde o reakci na přeplněné věznice. V Česku je více než 22 000 vězněných, ale k dispozici je jen 20 000 míst.
Objekt v Poštorné sloužil v 90. letech jako záchytné středisko pro běžence, poté byl areál léta nevyužitý. Vězeňská služba ho chtěla přestavět na novou věznici už v roce 2012.
V lednu 2013 ale přišla amnestie tehdejšího prezidenta Václava Klause, která vedla k uvolnění věznic. Areál byl proto zakonzervován.
Foto: Economia
ČTK ČTK
6. 8. 2017 20:56
Vězeňská služba v pátek slavnostně otevřela nově zrekonstruovaný areál věznice v břeclavské místní části Poštorná. Najde v něm zázemí 200 odsouzených mužů, takže se kapacita břeclavské věznice zvýší na 423 vězňů. S rekonstrukcí pomáhalo přes třicet vězňů a státu tak ušetřili tři miliony korun.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy