Foto: Hezčí než New York či Paříž. Time Out vyhlásil Prahu nejkrásnějším městem světa

Karlův most je významnou pražskou památkou, na kterou se jezdí dívat statisíce turistů ročně.
Velkou proměnou prošel park Stromovka po roce 2002, v následujících letech po velké povodni tu uhynulo několik stovek stromů a krajináři také obnovovali na 20 hektarů trávníku.
Riegrovy sady leží v Praze na Vinohradech. Jde o městský park o rozloze asi 11 hektarů. V místě se nacházejí dětská hřiště, sportovní stadion TJ Bohemians a sportoviště TJ Sokol Vinohrady.
Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka na území městské části Praha 6 – Liboc (mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem) a na stepích nad ním, zejména na jeho pravém břehu. Stepi potom přecházejí do rozsáhlého lesa, což tak vytváří jeden z nejrozsáhlejších pražských parků.
Park leží ve strmém svahu a je propleten sítí cest, místy doplněných schodišti. Horní partie nad Vyhlídkovou cestou, procházející místy kolem pískovcových skal, mají charakter lesoparku. Parkem prochází také lanová dráha z roku 1891 s mezistanicí u restaurace Nebozízek.
Dan Poláček Pavel Mazanec Pavel Švec Dan Poláček, Pavel Mazanec, Pavel Švec
Aktualizováno 19. 9. 2021 13:15
Praha tento týden zvítězila v žebříčku magazínu Time Out v kategorii nejkrásnější město na planetě za rok 2021. Ankety se zúčastnilo 27 tisíc lidí z celého světa. V celkovém hodnocení skončila Praha letos na sedmém místě. Ocenění britského serveru ABC Flora nedávno získaly i pražské parky. Podívejte se v galerii Aktuálně.cz, čím hlavní město tolik zaujalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy