V Budějovicích by se chtěl nechat očkovat každý. Nebo ne? Prošli jsme zdejší "očko"

V Budějovicích by se chtěl nechat očkovat každý. Nebo ne? Prošli jsme zdejší "očko"
V Česku se pomalu rozjíždí očkování.
Stát žádná vakcinační centra nepostavil, věci se tak chopily kraje.
Jedno takové velkokapacitní spustili v testovacím režimu v Jihočeském kraji v Českých Budějovicích v hale T1 zdejšího Výstaviště.
"Měli bychom dostat tři krabice vakcín. Jakmile je budeme mít, otevřeme termíny pro tři a půl tisíce seniorů nad 80 let," řekl při úterním zkušebním otevření jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 1. 2021 10:05
Stát žádná vakcinační centra nepostavil, role se tak chopily kraje. Jedno takové zřídil Jihočeský kraj za čtrnáct dní v Českých Budějovicích v hale zdejšího Výstaviště. V testovacím provozu zde naočkovali několik desítek záchranářů. Ostrý provoz spustí ve čtvrtek, kdy pozvou první seniory nad osmdesát let. Prošli jsme si centrum krok za krokem, podívejte se, jak bude fungovat.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy