Foto: Jak vydělat 120 000 dolarů? Jet na kole po Indii

Foto: Jak vydělat 120 000 dolarů? Jet na kole po Indii
Ačkoliv měl zrovna vyhřezlé plotýnky a na kole jezdil do té doby jen s dětmi, vyrazil Sanjiv Suri v lednu 2014 na 850 km dlouhou dobročinnou cestu po Indii.
Když se prezident mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic Unni Karunakara chystal na 5 600 km dlouhou cestu na kole po Indii, nabídl mu, aby posledních 850 km jel s ním.
"Mému okolí i lékařům to přišlo jako bláznovství, ale já se rozhodl získat pro Lékaře bez hranic tímto způsobem 100 000 dolarů. Oslovil jsem přátele, aby přispěli s tím, že jejich částku zdvojnásobím ze svých prostředků," říká Sanjiv Suri.
"Nejdůležitější ale byly všechny ty nové životní lekce, které jsem mohl absolvovat díky tomu, že jsem věřil, že něco dokážu ve chvíli, kdy všichni ostatní říkali, že to není možné."
Foto: Zátiší Group
Aktualizováno 3. 10. 2014 14:55
Podnikatel v gastronomii Sanjiv Suri zvolit netradiční způsob, jak získat peníze pro charitu.

Praha - Sanjiv Suri pochází z Indie, v Praze však žije už od začátku 90. let. Úspěšně tu podniká v gastronomii, provozuje čtyři luxusní podniky v Praze. 

Momentálně dává na charitu 30 procent zisků, od příštího roku to bude rovná polovina.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy