Foto: Zde se rodí miliony na charitu. Vítejte v Isolit-Bravo

Kvido Štěpánek
Firma Isolit-Bravo sídlí v Jablonném nad Orlicí, odlehlém koutu Pardubického kraje na česko-polském pomezí.
S více jak 500 pozicemi patří k největším zaměstnavatelům v regionu.
Vlastní a řídí ji Ing. Kvido Štěpánek.
Od roku 1993 se firma úspěšně rozrostla.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Zuzana Hronová Ludvík Hradilek, Zuzana Hronová
1. 10. 2014 19:30
Na návštěvě v Jablonném nad Orlicí. Sídlí tu Kvido Štěpánek, majitel prosperující firmy, miliardář, filantrop a vynálezce.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy