Foto: Česká náměstí rozsvítily vánoční stromy. Ve městech začaly adventní trhy

Foto: Česká náměstí rozsvítily vánoční stromy. Ve městech začaly adventní trhy
Vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze.
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Plzni.
I na Masarykově náměstí v Ostravě se při příležitosti zahájení Vánoc sešly tisíce lidí.
V Mladé Boleslavi.
Foto: ČTK
Domácí Domácí
28. 11. 2022 17:10
Během prvního adventního víkendu města v celém Česku rozsvítila své vánoční stromy, akci si nenechaly ujít tisíce lidí. Praha zahájila trhy již v sobotu, jiná z měst až o první adventní neděli. Stromy už svítí například na trzích v Českých Budějovicích, v Brně, Olomouci nebo v Liberci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

před 1 hodinou

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy